Grou verstevigt leiding met winst op De Fluezen

Op De Fluezen heeft Douwe Azn Visser met het Grouster skûtsje zijn derde dagoverwinning van het SKS-kampioenschap 2026 behaald. Grou nam in de loop van de wedstrijd de leiding over van Sneek en bouwde daarna een voorsprong op. De Sneker Pan eindigde als tweede, Lemmer als derde. Douwe Azn Visser: ‘Wat een geweldige dag! Het schip liep fantastisch en ook de bemanning deed het goed. Dat is drie en nog drie te gaan.’

Sinds vorig jaar staat de wedstrijd bij Elahuizen weer op de dinsdag in de tweede week van het kampioenschap. Vorig jaar kon er echter niet worden gezeild, net als in 2024. De prijzen stonden daardoor al geruime tijd te wachten om eindelijk te worden uitgereikt.

Tijdens de rûtebesprekking maakte de nieuwe wedstrijdleider Henk Speerstra bekend dat hij een op-en-delbaan wilde uitzetten. Met de zuidwestenwind kon de volledige lengte van De Fluezen worden benut. Dat leverde een mooi lang kruisrak op voor de veertien skûtsjes, die onder fraaie omstandigheden van start gingen. De wind was kracht 3, met uitschieters tot windkracht 4.

De schippers waren gretig, maar bij de eerste poging iets té gretig. Te veel skûtsjes waren te vroeg over de lijn en dus volgde een algehele valse start. Bij de tweede start positioneerde Sytze Pzn Brouwer het Heerenveense skûtsje Gerben van Manen bovenin, bij het startschip. Hij passeerde de lijn echter net te vroeg en moest als enige terug om opnieuw te starten.

Joure, Akkrum en Sneek kozen voor de onderkant van de startlijn. Klassementsleider Grou startte meer vanuit het midden. Anders dan een dag eerder op de Hegemer Mar maakte de vaargeul nu wel deel uit van het wedstrijdwater, waardoor ook de volledige breedte van het meer kon worden gebruikt. Het leverde een prachtig beeld op: alle veertien skûtsjes lagen over stuurboord in het eerste kruisrak.

De Sneker Pan bleek de beste start te hebben. Jappie Dzn Visser maakte eerst een lange bakboordslag en zette daarna over stuurboord koers naar de boventon. Grou volgde als tweede. Pieter Ezn Meeter van Akkrum kwam over stuurboord op de boei af, zag een gaatje en draaide nipt voor Woudsend als derde om de ton. Klaas van der Meulen had de teleurstellende wedstrijd van de dag ervoor achter zich gelaten en meldde zich knap vooraan.

Joure zeilde eveneens over stuurboord naar de boei, maar vond in tegenstelling tot Akkrum geen ruimte en moest alle skûtsjes die over bakboord lagen voor laten gaan. De winnaar van de wedstrijd bij Woudsend rondde daardoor als laatste de eerste boventon. In het voordewindse rak wist Grou Sneek te passeren. Bij de benedenwindse gate had Douwe Azn Visser vrije keuze en koos hij voor de bakboordton. Alleen Lemmer, de Súdwesthoek, Heerenveen, Drachten en Joure kozen voor de stuurboordton.

In het volgende kruisrak maakte Sneek een langere stuurboordslag. Jappie Dzn Visser kwam vervolgens over bakboord bij de boventon aan en nam de koppositie weer over van Grou over stuurboord lag en dat geen risico nam. Heerenveen had na de te vroege start snel aansluiting gevonden en wist opnieuw enkele skûtsjes te passeren. Sytze Pzn Brouwer klom naar de vijfde plaats. Ook Joure maakte drie plekken goed en lag inmiddels elfde.

Jasper Azn Visser profiteerde eveneens van zijn keuze voor de stuurboordton. Lemmer schoof op naar de derde plaats, achter Sneek en Grou. Akkrum was de grote verliezer van dit kruisrak en zakte van de derde naar de zesde positie. Earnewâld zeilde in de middenmoot en wist voorlopig niet naar voren te komen. Drachten, d’Halve Maen en Langweer bevonden zich in het achterveld.

In het volgende voordewindse rak nam Grou opnieuw de leiding. Ditmaal wist Douwe Azn Visser direct een gaatje te slaan met achtervolger Sneek. Ook Woudsend kwam naar voren en bereikte als derde de gate, gevolgd door Heerenveen en Lemmer. In het daaropvolgende kruisrak ruimde de wind naar het westen. Dat pakte ongunstig uit voor Heerenveen en Akkrum, die terugzakten naar de tiende en elfde plaats. Lemmer won juist drie posities. Joure en Langweer maakten ieder zelfs vijf plaatsen goed.

De wedstrijdcommissie bleef ondertussen hard werken om de baan goed in de wind te houden. De boventon met de gele pet werd vervangen door een blauwe boei. Met een fluitsignaal en het tonen van de C-vlag werden de schippers op de boeiverlegging gewezen.

Vooraan ontstond een bijzonder beeld: drie Vissers bezetten de eerste drie plaatsen. Douwe Azn Visser leidde met Grou, gevolgd door Jappie Dzn Visser van Sneek en Jasper Azn Visser van Lemmer. Daarachter zeilde Auke de Groot met de Súdwesthoek op een knappe vierde plaats. Om die positie te behouden, moest hij de aanval van Joure afslaan. Bij de benedenwindse gate kozen beide skûtsjes een andere ton. Pas bij de volgende boventon bleek welke keuze het beste had uitgepakt.

Joure rondde daar als vierde, achter de drie Vissers. De Súdwesthoek volgde als vijfde. Woudsend behield de zesde plaats. Na een sterk kruisrak verscheen ook het Drachtster skûtsje van Hattum Hoekstra voorin en klom naar de zevende positie. Akkrum zakte terug naar plek 8. Ook Heerenveen en Huizum verloren terrein.

In het voordewindse rak ontstond een situatie tussen Leeuwarden en d’Halve Maen. Beide skûtsjes hesen de rode protestvlag. Willem Uzn Zwaga haalde die voor de finish weer uit het want, maar Lodewijk Jzn Meeter kwam als laatste over de streep met de protestvlag nog zichtbaar. De jury moest zich daarom na afloop over de situatie buigen.

Vooraan merkte Grou weinig van wat zich daarachter afspeelde. Douwe Azn Visser zeilde naar zijn derde dagzege van het kampioenschap en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het klassement. Sneek finishte als tweede, voor Lemmer.

Vanavond varen de skûtsjes tijdens de intocht door Lemmer. Woensdag volgt de eerste wedstrijd in de Lemster baai, georganiseerd door de Leeuwarder wedstrijdcommissie.

Uitslag protest van d’Halve Maen tegen Leeuwarden werd toegekend.

Foto’s: Martin de Jong