Afgelaste wedstrijd Stavoren wordt donderdagochtend ingehaald

Na overleg tussen de minwaarrie, de schippers, het SKS-bestuur en de wedstrijdcommissie van Stavoren is vanochtend besloten dat het onverantwoord is om vandaag te zeilen. Voorzitter Piet Blaauw van de wedstrijdcommissie Zeilvereniging IJsselmeer liet tijdens de rûtebesprekking weten dat de wedstrijd is afgelast. “Het gaat té gek op het IJsselmeer. We balen er ontzettend van, maar het is niet anders. Het verstand moet voorop.” Piet Blaauw stopt na dit jaar en hij vindt het jammer dat hij niet af kan sluiten met een mooie wedstrijd.

Om 14.30 uur organiseert Zeilvereniging IJsselmeer een alternatief programma voor de skûtsjebemanningen. Er zal een wedstrijd bungeetrekken met vletjes worden gehouden bij het Gele Plein. De prijsuitreiking hiervan is vanavond om 20:30 uur.
Verder meldde de commissie dat zij dit jaar stoppen. De opvolging is een groot probleem. Wie zich geroepen voelt kan zich melden. Ze bedanken hun vrijwilligers die altijd vol enthousiasme hun bijdrage hebben geleverd.
SKS-voorzitter René Nagelhout nam het woord en vroeg om een groot applaus voor de vertrekkende commissie.
De afgelaste wedstrijd van vanmiddag zal donderdag 7 augustus 2025 om 11:00 uur bij Lemmer worden ingehaald.