Sintrale Kommisje Skûtsjesilen
  • Frysk
  • Deutsch
  • English
  • Français
Zoeken
  • Nieuw
    SKS vaarroute
  • Skûtsje
    Journaal 2021
  • SKS jubileumboek
    Bestel nu!
 

Voor het tweede achtereenvolgende jaar is het vanwege de coronamaatregelen niet mogelijk een SKS kampioenschap te organiseren. Wij hopen iedereen weer in 2022 op en rond het water te ontmoeten. Klik hier voor meer informatie.

 
Wedstrijdverslagen

Er zijn nog geen wedstrijdverslagen.

Klassement 2019
1)Doarp Grou - Grou36.7
2)Gerben van...38.8
3)Lemster Skûtsje...43.7
4)Eildert Sietez...45.8
5)It Doarp Huzum...52
Bekijk hele klassement

Sprintwedstrijden 2021

Op zaterdag 3 juli konden de skûtsjes van de SKS voor het eerst sinds 2019 weer in wedstrijdverband zeilen tijdens de Sprintwedstrijden op De Fluezen.

Tijdens deze eerste krachtmeting van 2021 waren alle 14 SKS-skûtsjes aanwezig en de wedstrijdcommissie van W.S.V. De Fluessen had er een mooie sprintbaan ingelegd.

Bij de Sprintwedstrijden is het de bedoeling om na de start de bovenste boei te ronden en daarna weer direct te finishen.

Door een mooie wind was het mogelijk om deze dag in totaal 6 sprintwedstrijden te varen.

Gebroeders Brouwer

De broers Sytze en Harmen Brouwer van Heerenveen en Langweer

Winnaars van het sprintklassement werden schipper Sytze Brouwer en zijn bemanning met hun skûtsje de Gerben van Manen (Heerenveen) en op een tweede plek zijn broer Harmen Brouwer met zijn bemanning op het skûtsje De Jonge Jan van Langweer.

Schipper Klaas Westerdijk met zijn bemanning op d'Halve Maen completeerden de top 3.

Sytze Brouwer winnaar sprintklassement

Sytze Brouwer en zijn bemanning van het skûtsje de Gerben van Manen winnen het sprintklassement

De complete uitslag van de Sprintwedstrijden 2021 is als volgt: 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

Totaal

Heerenveen

Sytze Brouwer

3

2

0,9

2

2

2

11,9

Langweer

Harmen Brouwer

2

0,9

14

0,9

3

5

25,8

d'Halve Maen

Klaas Westerdijk

11

3

7

8

0,9

3

32,9

Earnewâld

Gerhard Pietersma

4

10

5

10

4

4

37

Lemmer

Albert Jzn. Visser

0,9

5

3

11

6

14

39,9

Woudsend

Klaas vd Meulen

6

12

4

13

5

0,9

40,9

Leeuwarden

Willem Uzn. Zwaga

5

9

8

3

10

7

42

Akkrum

Pieter Ezn. Meeter

10

6

10

4

12

6

48

Grou

Douwe Azn. Visser

9

11

6

5

7

10

48

Stavoren

Auke de Groot

14

7

2

7

14

8

52

Drachten

Jeroen Pietersma

7

13

9

6

9

11

55

Joure

Rinus de Jong

8

8

14

12

11

9

62

Sneek

Jappie Dzn. Visser

12

4

14

9

13

12

64

Huizum

Johannes Hzn. Meeter

13

14

11

14

8

13

73

 

Foto's: Martin de Jong

 

Overige wedstrijdverslagen

Deel deze pagina

Hoofdsponsor
Co-sponsoren
Mediapartner
Rondvaarten
Piet Paulusma