Sintrale Kommisje Skûtsjesilen
 
Klassement 2019
1) Doarp Grou - Grou 36.7
2) Gerben van... 38.8
3) Lemster Skûtsje... 43.7
4) Eildert Sietez... 45.8
5) It Doarp Huzum... 52
Bekijk hele klassement

Opening SKS kampioenschap 2017

De traditionele opening van het SKS kampioenschap vond ook dit jaar weer plaats in de feesttent op het Halbertsmaplein in Grou. Onder grote belangstelling werd de avond geopend door Jan Feike Hoekstra, voorzitter van de Skûtsje Kommisje Grou.

Oud-schipper Berend Mink werd door SKS-voorzitter René Nagelhout benoemd tot Lid van Verdienste.  Mink was van 1988 t/m 2004 schipper op het Grouster skûtsje en werd daarmee in 2000 en 2001 kampioen; van 2011 t/m 2016 was hij schipper op d’Halve Maen. 

SKS-voorzitter René Nagelhout benoemt Berend Mink tot Lid van Verdienste

SKS-voorzitter René Nagelhout (links) benoemt Berend Mink tot Lid van Verdienste

Na een korte pauze en het gezamenlijk zingen van het Frysk Folksliet was het tijd voor de loting. Om de beurt pakten de schipppers een lot uit de pet van wijlen Fokke Wijkstra, waarmee de volgorde van de walstarts bij De Veenhoop en Earnewâld werd de bepaald.

Klaas Westerdijk (d'Halve Maen) loot nummer 1 voor De Veenhoop

Klaas Westerdijk (d'Halve Maen) loot nummer 1 voor De Veenhoop

Douwe Azn. Visser (Grou) kijkt verbeten nadat hij nummer 9 heeft getrokken

Douwe Azn. Visser (Grou) kijkt verbeten nadat hij nummer 9 heeft getrokken

Startnummer 5 voor Sytze Brouwer (Heerenveen) bij De Veenhoop

Startnummer 5 voor Sytze Brouwer (Heerenveen) bij De Veenhoop 

Johannes Hzn. Meeter (Huizum) oogt tevreden met startnummer 2 voor De Veenhoop

Johannes Hzn. Meeter (Huizum) oogt tevreden met startnummer 2 voor De Veenhoop

Welk nummer pakt Willem Uzn. Zwaga (Leeuwarden) uit de pet?

Welk nummer pakt Willem Uzn. Zwaga (Leeuwarden) uit de pet?

De volledige volgorde ziet er als volgt uit:

De Veenhoop | 7 augustus

  1. D’Halve Maen
  2. Huizum
  3. Leeuwarden
  4. Drachten
  5. Heerenveen
  6. Earnewâld
  7. Sneek
  8. Lemmer
  9. Grou
  10. Woudsend
  11. Joure
  12. Stavoren
  13. Langweer
  14. Akkrum

Earnewâld | 8 augustus

  1. Akkrum
  2. Langweer
  3. Stavoren
  4. Joure
  5. Woudsend
  6. Grou
  7. Lemmer
  8. Sneek
  9. Earnewâld
  10. Heerenveen
  11. Drachten
  12. Leeuwarden
  13. Huizum
  14. D’Halve Maen

 De volledige loting voor de walstarts bij De Veenhoop en Earnewâld

De volledige loting voor de walstarts bij De Veenhoop en Earnewâld

 

Foto's: Martin de Jong

 

Overige wedstrijdverslagen

Deel deze pagina

Hoofdsponsor
Co-sponsors
Mediapartner
Rondvaarten
Piet Paulusma