Leeuwarden winnaar Waterpoortrace

Onder ideale omstandigheden werd zaterdag 14 juni voor de zeventiende keer de Waterpoortrace gehouden. Na twee wedstrijden werd Leeuwarden uitgeroepen tot winnaar.

De zon scheen volop en er stond een knappe wind toen de dertien skûtsjes ’s morgens op de Snitser Mar begonnen aan hun eerste wedstrijd. De Leeuwarders, met schipper Willem Uzn Zwaga aan het helmhout, zeilden in de voorhoede en kwamen als derde over de finish. De winst van de tweede race was voor de Leeuwarders die bovenaan eindigden met 3,9 punten.

Ook Grou en Heerenveen eindigden in de voorhoede. De Grousters, met schipper Albert Dzn Visser, eindigden de eerste wedstrijd als eerste en de tweede wedstrijd kwamen ze als vierde over de streep. Schipper Sytze Pzn Brouwer eindigde in het algemeen klassement op de derde plaats door een keer als vierde en als tweede te eindigen.

De schippers streden om de Dicky van der Werfbokaal. Dicky van der Werf (1917-2004) was een Sneker ondernemer die na zijn overlijden geld naliet voor het verenigingsleven in Sneek. Een deel daarvan gaat naar de Sneker Pan. De leiding van de wedstrijd was in handen van de nieuwe wedstrijdleider Harry Amsterdam van de wedstrijdcommissie Sneek. Die had een zogenaamde ‘op en del-baan’ uitgezet met een spreader bij de hoge boei.

Schipper Andries Brouwer was voortvarend begonnen aan de eerste wedstrijd waar hij met Langweer eindigde op de tweede plaats. Jammergenoeg moesten de Langweerders ’s middags verstek laten gaan doordat de schipper te veel last had van een blessure die hij tijdens de eerste wedstrijd had opgelopen. Desondanks eindigde Langweer als zevende in het klassement. Het skûtsje van Huizum had zich voor de wedstrijd afgemeld.

Uitslagen na twee wedstrijden:

  1. Willem Uzn Zwaga (Leeuwarden): 3e en 1e plaats
  2. Albert Dzn Visser (Grou): 1e en 4e plaats
  3. Sytze Pzn Brouwer (Heerenveen): 4e en 2e plaats

Klassement na twee wedstrijden:

  1. Leeuwarden (3,9)
  2. Grou (4,9)
  3. Heerenveen (7)
  4. Joure (8)
  5. Sneek (12)
  6. SWH (14)
  7. Langweer (15)
  8. Akkrum (17)
  9. Woudsend (19)
  10. Lemmer (19)
  11. d’Halve Maen (20)
  12.  Earnewâld (20)
  13. Drachten (22)

 

Foto’s: Martin de Jong

Verrassende winnaar tijdens SKS Hurdsilerij op de Snitser Mar

Debuterend schipper Andries Brouwer heeft met team Fritom aan boord vrijdag 13 juni de traditionele Hurdsilerij op de Snitser Mar gewonnen. De skûtsjes zeilden met relaties en medewerkers van de (hoofd)sponsoren van de SKS. Er werden twee spannende wedstrijden gezeild. De wind liet het eerst wat afweten, maar kwam tijdens de start toch opzetten.

In de eerste wedstrijd ging de winst naar team Rabobank aan boord van het Woudsender skûtsje met schipper Klaas van der Meulen aan het helmhout. Tweede werd team FB Oranjewoud dat meevoer op het Grouster skûtsje met schipper Douwe Azn Visser. Schipper Lodewijk Jzn Meeter werd met zijn gelegenheidsbemanning met d’Halve Maen derde. Aan boord zaten gasten en medewerkers van de hoofdsponsoren.

De tweede wedstrijd werd gevaren onder tropische omstandigheden, met temperaturen boven de 30 graden. Wedstrijdleider Age van der Bles had een uitdagende ‘gate’-baan uitgelegd, wat zorgde voor een dynamisch en tactisch wedstrijdverloop.

Schipper Andries Brouwer (Langweer) met team Fritom had een uitstekende start en hield de koppositie de hele race vast. Schipper Willem Uzn Zwaga van Leeuwarden met een team van de Rabobank wist ondanks een matige start (zevende positie) op te klimmen naar een tweede plaats. Schipper Jappie Dzn Visser met een team van Bouwgroep Dijkstra Draisma op de luiken, eindigde met de Sneker Pan als derde.

De sponsoren die met hun relaties aan de Hurdsilerij deelnamen waren hoofdsponsoren Bouwgroep Dijkstra Draisma, de Friese Rabobanken en FB Oranjewoud en de co-sponsoren Hogeschool NHL Stenden, Heineken, Van der Let & Partners, de Fritom Group en Omroep MAX.

Eindklassering SKS Hurdsilerij 2025

  1. Langweer – team Fritom
  2. Grou – team FB Oranjewoud
  3. Sneek – team Bouwgroep Dijkstra Draisma
  4. Woudsend – team Rabobank
  5. Earnewâld – team gezamenlijke hoofdsponsoren
  6. Leeuwarden – team Rabobank
  7. d’Halve Maen – team gezamenlijke hoofdsponsoren
  8. Akkrum – team gezamenlijke hoofdsponsoren
  9. SWH – team Van der Let & Partners
  10. Lemmer – team Heineken
  11. Joure – team Omroep Max
  12. Drachten – team Hogeschool NHL Stenden
  13. Heerenveen – team Bouwgroep Dijkstra Draisma

 

Foto’s: Martin de Jong